Trudno o lepsze miejsce

Bukowina Tatrzańska słynie przede wszystkim z zapierających dech w piersiach widoków na Tatry Wysokie.

Oficjalnie przez gminę przewija się ponad milion turystów rocznie, między innymi ze względu na leżące w jej granicach Morskie Oko. Na tym terenie położone są również jedyne w Polsce lodowce, z których najstarszy liczy sobie ponad 400 lat. Piękno natury i urok samej miejscowości, w której znajduje się wiele przedwojennych pensjonatów w stylu witkiewiczowskim oraz doskonała infrastruktura turystyczna – to wszystko przez cały rok przyciąga do Bukowiny olbrzymie rzesze turystów.

Dlaczego Bukowina?

1
Najpiękniejsza panorama Tatr

To właśnie tutaj przed wojną urządzano słynne plenery malarskie.

2
Całoroczny ruch turystyczny

Tatry to miejsce, gdzie sezon nigdy się nie kończy. Mekka narciarzy, turystów pieszych, miłośników jazdy konnej, rowerzystów, taterników i tych, którzy lubią po prostu spędzić urlop w otoczeniu najpiękniejszej natury.

3
Olbrzymia liczba turystów w gminie

Milion turystów nad Morskim okiem i przeszło 350 000 w ośrodku Kotelnica Białczańska (10 minut autem od Bukowiny) – to liczby, które z pewnością robią wrażenie. Co najważniejsze – atrakcyjność Podhala ciągle wzrasta i prognozowany jest dynamiczny przyrost ruchu turystycznego w najbliższej przyszłości.

4
Infrastruktura narciarska

W Bukowinie Tatrzańskiej zarejestrowanych jest kilkadziesiąt wyciągów narciarskich, w tym jeden z największych w Polsce - Białka Tatrzańska, co jest rekordem w skali kraju.

5
Dwa aquaparki

W tym największy w Polsce obiekt z wodą termalną Termy Bukovina, oddalony od Aries Residence zaledwie o 10 minut drogi spacerem. Znajduje się w nim 12 basenów, 12 saun, zjeżdżalnie i hydromasaże, co czyni go niekwestionowanym liderem w regionie.

6
Doskonała baza wypadowa

W Bukowinie zaczyna się wiele przepięknych szlaków wypadowych, w tym szlaku prowadzącego do Morskiego Oka. Do tętniącej życiem stolicy Tatr, Zakopanego, jedzie się stąd zaledwie 25 minut!